Poutní kostel na Cvilíně je zapojen do letní soutěže České televize Zápas století

Dominanta Krnovska, barokní poutní kostel Povýšení svatého Kříže a Panny Marie Sedmibolestné na Cvilíně bude od 29. 6. do 30. 8. součástí prázdninové hry DÉČKA. Chrám, jenž je celé letní prázdniny každý den od 10. do 17.00 a v neděli od 11.00 do 17.00 otevřený v rámci Otevřených chrámů, se tak stane cílem mnoha rodin s dětmi z celé České republiky, které se do hry České televize zapojí.

Dobře viditelná samolepka dětské soutěže Zápas století bude důkazem, že právě zde, na Předním cvilínském vrchu se nachází místo, které stojí za navštívení a kde mohou děti pomoci zachránit DÉČKO.

Co se stalo, že je potřeba opět DÉČKO zachránit?  

Celé Déčko po vzoru dospělácké olympiády propadlo sportování. Hrdinové z Déčka šlechetně přijali do turnaje ve vybice dokonce i odvěkého nepřítele Černobíla a jeho družstvo svalovců. Vysvalení golemové však hbitě vybili všechny favority z Déčka – Prgu, Vrtulku, Zajíce a další déčkové borce – a Černobíl je zákeřnou lstí uvěznil na střídačce. Je to samozřejmě obří švindl a Déčko zůstalo jako opařené… Zbylým nevybitým hrdinům z Déčka – vesměs samým nesportovcům – nezbývá nic jiného než sehrát s Černobílovým nefér družstvem zápas století, osvobodit své přátele a zachránit tak Déčko v jeho současné podobě.

Jak mohou děti Déčku pomoci?

Děti a jejich (pra)rodiče společně vyráží na výlety po České republice a objíždí soutěžní místa, sbírají hesla („zelená“ ve schránkách v přírodě, „červená“ v infocentrech a institucích) a plní drobné sportovní úkoly ze schránek v přírodě a Tréninkových deníků. Posílají tak hrdinům z Déčka „zdatnost“ a pomáhají je vytrénovat na Zápas století s Černobílem. Hesla pak zadávají na webu soutěže nebo v aplikaci Léto s Déčkem a mohou tak soutěžit o ceny.

Jak začít?

Registrací na stránce www.zapas-stoleti.cz nebo se přihlásit k Déčko účtu a podle mapy si naplánovat tři výlety tak, aby aspoň jeden byl označen červenou značkou a jeden zelenou značkou. Na každém stanovišti získáte heslo, které poté zadejte v aplikaci Léto s Déčkem nebo na webu www.zapas-stoleti.cz.

Na Cvilíně budou pro děti připravené letáky s hesly, která děti mají získávat, Tréninkový deník, v němž rodina najde další dobrovolné úkoly ke splnění a jako dárek samolepky. Přidanou hodnotou výletu je, že si návštěvník může zdarma projít kostel s průvodcem, který mu připomene historii i současnost poutního místa, na kterém působí řád minoritů. „Je to pro nás čest, že se do soutěže dostal právě náš poutní kostel,“ netají se minorita P. Sebastian Gruca, OFMConv.