Slavnost Božího Těla na Cvilíně

Všechny srdečně zveme na slavnost Božího Těla, kterou budeme slavit tuto neděli 7.6.2015. Slavnost bude zahájena mši svatou v 10.00 hod. v poutním kostele na Cvilíně. Po mši svaté vyjdeme z kostela v průvodu s Nejsvětější svátostí směrem k farnímu kostelu sv. Martina. Cesta povede ulicemi: Městská (po schodech dolů), Boční, Starou, Libušinou, Sokolovskou, K Můstku, nám. Minoritů, Štursovou, Hlavním nám., nám. Osvobození. Průvod bude uspořádán následujícím způsobem: Vpředu půjde kříž, potom děti, ministranti se zvonky, světly, kněží, kadidlo, kněz s Nejsvětější svátosti, zpěváci, lid. Průvod bude mít tří zastavení (u kaple na cvilínských schodech, v minoritském kostele, na hlavním náměstí) a ukončen bude v kostele sv. Martina.

Na Cvilín je možné vyjít pěšky, vyjet autem nebo autobusem. Tuto neděli na Cvilín pojede velký autobus dle obvyklého jízdního řádu:

9.40 Krnov,,žel.st 11.30
9.43 Krnov,,aut.st 11.27
9.44 MHD Krnov,,Kaufland 11.24
9.46 MHD Krnov,,Opavská škola
9.47 Krnov,,Dům mládeže 11.22
9.49 Krnov,,Nová Cvilinská 11.21
9.51 Krnov,,U zahrádek 11.19
9.52 Krnov,,Cvilin statek 11.18
9.54 Krnov,,Cvilin rest. 11.16
9.55 Krnov,,Cvilin točna u kostela 11.15

Ti kdo se nebudou cítit jít po schodech dolů pěšky, mohou po mši svaté sjet dolů autobusem a k průvodu se připojit pod kopcem nebo kdekoli během trasy průvodu.

Řidiče, kteří přijedou auty, prosíme, aby po mši svaté sjeli dolu do města (kde si mohou zaparkovat auta) a připojili se k pěšímu průvodu také pod kopcem nebo kdekoli během trasy průvodu, pokud nechtějí jít po zakončení slavnosti na Cvilín pěšky.

Průvodem naším městem chceme veřejně vyznat naši víru v přítomnost Ježíše mezi námi. Chceme prosit nejen za sebe, kteří v Boha věříme, ale také za ty, kteří jsou nevěřící, nebo za ty, kteří víru ztrácejí a za Boha se stydí. Budeme procházet kolem naších příbytků, abychom si vyprosili po­žehnání pro rodiny, obec i celou zem a ochranu a pomoc pro náš každodenní život.